قابلیت جدید ترجمه گوگل کروم

گوگل اکنون در حال آزمایش توانایی جدیدی در مرورگر خود برای ترجمه متون جزئی یا انتخاب شده است. مهمترین عملکرد این ویژگی توانایی آن در “ترجمه متن هایلایت شده در صفحه توسط کاربر” است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این ویژگی‌ها در آخرین به‌روزرسانی Chrome Canary فعال هستند اما کاربردی ندارند.

این شرکت هیچ اطلاعاتی در مورد جدول زمانی این ویژگی در ساخته‌های پایدار گوگل کروم به اشتراک نگذاشته است، اما طبق این گزارش، انتظار می‌رود این اتفاق به تدریج رخ دهد. در ادامه مطلب ” قابلیت جدید ترجمه گوگل کروم” با MDM همراه باشید.

قابلیت جدید ترجمه گوگل کروم

در حال حاضر، ابزار ترجمه یکپارچه گوگل کروم در کل صفحه کار می کند که ممکن است برای صفحاتی که فقط شامل برخی از بخش های خاص به زبان دیگری هستند مناسب نباشد. علاوه بر این، این ابزار در یک زمان تنها به یک زبان کار می کند. این بدان معناست که کاربران فعلی نمی توانند کل صفحه را به چندین زبان ترجمه کنند، آنها فقط می توانند از یک زبان ترجیحی برای این توابع استفاده کنند.

گزینه های جدید ترجمه گوگل کروم

طبق این گزارش، گوگل کروم در حال آزمایش یک “واسط کاربری جدید”  است که انتظار می‌رود در نوار آدرس ظاهر شود و می‌تواند بخش‌های انتخابی متن علامت‌گذاری شده توسط کاربر را ترجمه کند. کاربران می توانند دکمه Omnibox را فشار دهند یا می توانند روی متن مورد نیاز کلیک راست کرده و گزینه “translate to” را انتخاب کنند.

در همین حال، رابط کاربری جدید همچنین گزینه ای برای ترجمه کامل صفحه وب مانند قبل خواهد داشت. همچنین اشاره شده که این ویژگی در حال حاضر کاربردی نیست، اما گنجاندن این ویژگی توسط گوگل اهداف آن را روشن می‌کند.

تجربه جدید ترجمه گوگل کروم ویژگی دیگری را ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند تا بین زبان ها جابجا شوند تا راحت تر ترجمه کنند. در حال حاضر، کاربران برای تغییر زبان ترجمه یا اضافه کردن زبان‌های بیشتر باید در منوی تنظیمات جستجو کنند. این رابط کاربری جدید امکان جابه‌جایی بین چند زبان را در گوگل کروم بسیار آسان‌تر می‌کند، جایی که کاربران فهرست کاملی از زبان‌هایی را که مرورگر ارائه می‌دهد را دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

12 + 1 =